Home / آشنایی با وسایل نقلیه / هواگيري و تخليه روغن ترمز

هواگيري و تخليه روغن ترمز

Brake_system
در این مطلب،بحثی در مورد ضرورت هواگیری و تخلیه روغن ترمز داریم،بعبارتی چرا باید روغن سیستم ترمز را تخلیه و هواگیری نمود؟
سیستم ترمز،شاید بتوان گفت مهمترین بخشی است که در رانندگی و جلوگیری از بروز حوادث به آن توجه ویژه داشت اما سیستم ترمز خوب به معنای این نیست که” اگر فرضا خودروی من پورشه است پس باید خیالم از سیستم ترمزم راحت باشد” بلکه نوع روغن و تعویض و هواگیری بموقع آن بسیار مهم است.
بدور از گزافه گویی باید در ابتدا گفت نوع روغن ترمزی که شما برای سیستم ترمزتان بکار می برید اصلی ترین نقش را ایفا میکند که انواع کیفیت و قیمت برای آن وجود دارد که معیارهایی این کیفیت ها و قیمت ها را تعیین میکند و در ابتدا شاید باید گفت روغن ترمز باید نقطه جوش بالایی داشته باشد. (در درجه حرارت بسیار ربیشتری به جوش برسد) چرا که در صورت عدم وجود این قضیه روغن تبخیر می گردد.از طرفی خاصیت دیگری که باید داشته باشد خاصیت عدم ترکیب با رطوبت هوا را داشته باشد زیرا باعث سایش قطعات سیستم ترمز می گردد و پس بهتر است همینجا گفت از باز کردن بدون ضرورت مخزن سیستم ترمز خودداری کنید،بخصوص در مناطق مرطوب.در مورد تخلیه روغن ترمز و جایگزینی هم باید گفت که اولا هر از گاهی چک کنید که روغن ترمز به مقدار کافی موجود باشد در غیر اینصورت این فقدان را جبران نمایید و از نظر زمان تعویض،بهتر است نهایت هر 2 یا سه سال یکبار عوض کنید و اگر هم مشکل مالی از بابت تعویض زودرس تر بویژه روغن های با کیفیت مشکلی ندارید سالی یک بار یا چند ماه یکبار بهتر است.
از نظر استاندارد روغن موتورهای موجود در کشور خیالتان راحت باشد چرا که استاندارد آنها دات 4 است که استاندارد جهانی در همه جای دنیا می باشد.بدنبال روغن ترمز های دیگری مثل دات 5 یا دات 3  و … نباشید،شاید با مقایسه دو به دو هرکدام با دات 4 آنها مزایایی داشته باشند اما بطور متوسط دات 4 بهترین است و در همه جا دنیا در حال حاضز از آن استفاده می گردد ضمنا روغن ترمز دات 5 اصلا بدرد سیستم های ترمز ABS نمیخورد و محلول های حاوی آن باعث ایجاد کف میگردد.

هواگیری روغن ترمز

از نظر مفهوم فرقی با تعویض روغن ندارد،بعبارتی هواگیری به معني تخليه روغن ترمز قديمي از طريق سيلندر اصلي ترمز يا لوله هاي اتصالي و پيچ هواگيري و جايگزين كردن آن با روغن ترمز تازه می باشد.

  • ضرورت تخلیه و هواگیری روغن ترمز

    حذف رطوبت،زیرا روغن های دات 3 و 4 جاذب رطوبت هستند

  • خروج حبابهاي هوايي كه درون سيستم که در زمان تعمیر بوجود آمده اند
  • تخلیه هوا بدلیل آنکه وجود هوا در سیستم ترمز در ترمز گرفتن شدیدا اختلال ایجاد میکند
  • جلوگیری از کاهش نقطه جوش روغن ترمز

یک روش ساده هواگیری

ترمز ها را مي توان بطور دستي هواگيري نمود و شما باید  با وصل كردن يك تكه لوله شفاف و بستن آن در محل پيچ هواگيري واقع بر سيلندر تایرها ،از داخل خودرو پدال ترمز را چند بار فشار مي دهيم تا هوا از طريق شلينگ شفاف خارج شود.

درباره نریمان پارسا

شاید بپسندید

کلاچ خودرو

چرا باید دوبار کلاچ گرفت؟

 چرا باید دوبار کلاچ گرفت؟ » به بیان بسیاری از متخصص ها در امور رانندگی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *