Home / آموزش تعمیر و نگهداری / آموزش تعویض مایع رادیاتور پژو ، سمند ، ریو و … + ویدیو

آموزش تعویض مایع رادیاتور پژو ، سمند ، ریو و … + ویدیو

آموزش تعویض مایع رادیاتور پژو ، سمند ، ریو و … + ویدیو »

رادیاتور پژو

در این مطلب برای شما عزیزان مخاطب اتونیاز آموزش تعویض مایع رادیاتور خودرو را شرح داده ایم و همچنین در ادامه ویدیو آموزشی آن را به زبان فارسی قرار داده ایم.

این آموزش برای خودرو های سمند ، ریو ، مزدا 3 ، پژو پارس ، پژو 405 و خودرو های مشابه قابل اجرا می باشد و با خواندن مطلب زیر و در راستا تکامل آموزش همچنین مشاهده ویدیو در آخر این مطلب ، امیدواریم که در تعویض مایع رادیاتور خودروی خود تبحر کافی را پیدا نمایید:

هدف از انجام این کار ، استفاده از مایع جدید در رادیاتو است که این بستگی به محیط زندگی شما دارد و مطابق با آن می بایست در سال یک الی دوبار ضدیخ ، زد جوش و زد زنگ رادیاتور خودرویتان را تعویض نمایید.کل مراحل توضیح داده شده در زیر و ویدیو در دو مرحله خلاصه می شود :

الف : تخلیه مایع کهنه

ب : ریختن مایع جدید و هواگیری

حال این مراحل را دنبال نمایید :

1 : شروع کارتان در حالی باشد که موتور ماشین خنک است و اگر نیست مهلت بدهید تا سرد شود و سپس درب رایداتور خودرویتان را باز نمایید و قبل شروع اطمینان حاصل نمایید که جایی برای دور ریختن این مایع آماده دارید چرا که این مایع سمی و خطرناک است.

2 : شیر تخلیه رادیاتورتان را پیدا کنید ، که بصورت واضح یک درپوش است یا به شکل حرف T می باشد و موقعیت آن بسته به برند خودرو شما می باشد ، برای مثال در پژو 405 ، پژو پارس و سمند در پایین رادیاتور سمت راست است و یا مثلا در خودور ریو بصورت یک پیچ واقع در زیر رادیاتور می باشد.

3 : حال این شیر تخلیه و هواگیری را باز نمایید ، بدین صورت خود مایع از زیر تخلیه می گردد و بعد تخلیه پشت بند آن نیز کمی اب بریزید که مایع قبلی بصورت کامل از رادیاتو پاک شود.

4 : حال پیچ تخلیه را ( بدون نیاز به بستن پیچ هواگیری و بستن رادیاتور) ببنید و یک دور رادیاتور را پر نمایید.

5 : سپس خودرو را بمدت یک دقیقه روشن نمایید و چند بار پدال گاز را فشار دهید ، بدین ترتیب واتر پمپ با فشارش آب باقی مانده در مجاری خنک کننده رادیاتور خودرو را کامل تخلیه نماید و موتور را با آب جدید جایگزین نماید.

6 : مجددا پیچ تخلیه رادیاتور را باز نموده تا دوباره تخلیه کامل گردد.

7 : پیچ باز شده در مرحله 6 را مجددا ببندید و مایع رادیاتور حالا چه ضد یخ است یا هرچیزی را آنقدر بریزید تا از پیچ های هواگیری رادیاتور خودرو ، آب آن هم بدون حباب تخلیه گردد.

دانلود ویدیو آموزش تعویض مایع رادیاتور با لینک مستقیم (حجم 6.58 مگابایت)

 

درباره نریمان پارسا

شاید بپسندید

موتور خودرو

خاموش شدن موتور خودرو و عیب یابی آن

خاموش شدن موتور خودرو و عیب یابی آن » در این مطلب در مورد خاموش ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *