Home / آشنایی با وسایل نقلیه / آشنایی با سیستم تعلیق اتومبیل

آشنایی با سیستم تعلیق اتومبیل

سیستم تعلیق

شما اگر توجه داشته باشید میبینید که وقتی در خودرویی نشسته اید و از سطوح ناهموار عبور میکند،میزان لرزش و تکان خوردن کابین و سرنشینان زیاد است و در خودرویی دیگر برعکس این قضیه بوده و لرزش و ارتعاشات خاصی حس نمی گردد.این همان چیزی است که سیستم تعلیق خودرو مشخص می کند.

سیستم تعلیق با نام  فنربندی خودرو نیز شناخته میگردد و بخشی از اتومبیل بوده که منجر میگردد نوسانات و ارتعاشات ناشی از حرکت بر سطوح ناهموار به اتاقک و شاسی و سرنشینان وارد نگردد.البته بهتر است بگوییم “کمتر وارد گردد” و این بستگی به سیستم تعلیق خودرو مورد نظر دارد.اصطلاح انگلیسی سیستم تعلیق Suspension می باشد.در واقع سیستم تعلیق یا Suspension یک میانجیگر بین محفظه نگه دارنده سرنشینان ، شاسی و چرخ های خودرو است.

فنربندی علاوه بر کاربرد فوق این وظیفه را نیز بدوش دارد که تماس تایر ها با سطح جاده به موثرترین شکل ممکن از نظر اصطحکاک،لغزش و … انجام گردد.

سیستم تعلیق با دو هدف عمده طراحی میگردد،یکی رضایت از سفر با آن از نظر ارتعاشات و سر و صداها و دوم هندلینگ و هدایت خوب خودرو و جالب اینجاست بدانید براورده کردن این دو نیاز با هم در تضاد هستند یعنی ارتقا یکی از دو مورد،مورد دیگر را خدشه دار میکند!

 

سیستم تعلیق بصورت مستقیم درگیر و در ارتباط با شاسی،سیستم هدایت،کمک فنر،چرخ و لاستیک ها می باشد.

سیستم تعلیق خودرو 2

انواع سیستم تعلیق

سیستم تعلیق خودرو 3

از نظر استقلال

سیستم تعلیق وابسته:هر چرخ به صورت یکپارچه و وابسته ارتعاش می کند و ارتعاشات یک چرخ به چرخ دیگر منتقل می شود.

سیستم تعلیق مستقل:برعکس فوق هر چرخ به صورت جداگانه و مستقل ارتعاش می کند و ارتعاشات یک چرخ به چرخ دیگر منتقل نمی شود.

سیستم تعلیق نیمه مستقل: فکر کنم نیازی به توضیح این نباشد دیگر.سیستم تعلیقی را با پیاده سازی دو تکنولوژی بالا بصورت همزمان درنظر بگیرید.

 

از نظر تکنولوژی

 

 سیستم تعلیق هیدرولیکی : در آن سیلندری روغنی موجود است که میزان و فشار روغن موجود در سیلندر ارتفاع سیستم تعلیق و در نتیجه میزان سختی آن را تنطیم می نماید و تنظیم میزان فشار و مقدار روغن در سیلندر توسط یک سوپاپ الکتریکی تنظیم میگردد
 سیستم تعلیق بادی:بیشتر مناسب خودرو های شاسی بلند می باشد و سیستم آن مشابه سیستم فنربندی هیدرولیکی است اما با این تفاوت;استفاده از پمپ و هوا بجای روغن

سیستم تعلیق مغناطیسی:

سیستم تعلیق خودرو مغناطیسی

داخل سیلندر آن تنظیم کننده تعلیق از روغنیحاوی تکه های بسیار ریز آهن می باشد و داخل پیستون، هسته ای سیم پیچی شده و از جنس مواد مغناطیسی موجود است که با گذشتن جریان از درون آن میدان مغناطیسی ایجاد می شود و در نتیجه در این میدان،نیرو ایجاد میشود و نیرو هسته را جابجا میکند و بدین صورت پیستون در سیلندر این سیستم تعلیق تنظیم میگردد.

درباره نریمان پارسا

شاید بپسندید

کلاچ خودرو

چرا باید دوبار کلاچ گرفت؟

 چرا باید دوبار کلاچ گرفت؟ » به بیان بسیاری از متخصص ها در امور رانندگی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *